Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Kontrolka EGR - trochę szarpie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Kontrolka EGR - trochę szarpie

    damian1975, Łap pw. Może Cię dzisiaj odwiedzę. :wink:

  • #2
    [O1] Kontrolka EGR - trochę szarpie

    Witam wszystkich serdecznie, od kilku dni jestem posiadaczem O1 z 2.0 8V PB, rocznik 2001. Póki co jeszcze bez LPG, chce wyszykować motor do zagazowania, stąd ten wątek.

    Autko sprawuje się super, jest tylko jeden feler - EGR.

    Oczywiście pali się kontrolka (zapala po kilkunastu km od skasowania błędów) i teraz opiszę, co się dokładnie dzieje z silnikiem.

    Pozytywy:
    - na biegu jałowym igiełka, ładnie obroty trzymają się na odpowiedniej wartości, brak falowania jak to miałem na benzie w Fabce 1.4MPI + LPG.
    - nie kopci
    - pali na dotyk
    - na zimnym silniku brak jakichkolwiek niepokojących objawów, po prostu auto zapitala i czuć te 115 koniszczy bez żadnych "przytkań"
    - problem nie występuje przy jeździe ze stałą prędkością

    Negatywy (opis problemu w zasadzie):
    - jak już silnik się nagrzeje, przy konkretniejszym przyspieszaniu między 1000 a 2000 obrotów (czasami jeszcze w okolicach 3000) są przytkania/delikatne szarpnięcia, jakby mieszanka w tych milisekundach była zbyt uboga, paliwa nie dostawał dosyć czy coś tam w podobie.

    Oczywiście wśród błędów z VAG'a króluje BŁĄD ZAWORU EGR, do tego były wypadania zapłonu na wszystkich czterech cylindrach i coś tam jeszcze, przypuszczam że spowodowany błędem głównym czyli EGRem.

    Bać się tematu czy samo wyczyszczenie/wymiana/zaślepienie EGR styknie ?

    Przebieg 165kkm, raczej prawdziwy (auto from germany).

    Komentarz


    • #3
      Może cewka pada?

      Komentarz


      • #4
        Nikt nie miał takich historii ?

        Ale żeby było śmieszniej, dziś błąd EGR popołudniu zgasł i silnik z każdym kilometrem pracuje coraz lepiej. Coś mi się wydaje, że handlarz jakieś lipne paliwo wlał i się to musiało przepalić wszystko.

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X